Po ilgos dienos saulėtame Alytaus aerodrome – 5 alytiškiai tapo Lietuvos čempionais

Trejus metus iš eilės Lietuvos jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionatas buvo organizuojamas Alytuje ir šie metai nebuvo išimtis. Šį šeštadienį Alytaus aerodrome jau ketvirtus metus iš eilės vyko jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionatas ir šiemet pirmą kartą istorijoje prie jo prisijungė dar ir neįgaliųjų čempionatas.

Šiame čempionate lankininkai suskirstomi į olimpinių, skriemulinių bei paprastųjų lankų grupes, merginų bei vaikinų taip pat skirtingas amžiaus grupes. Neįgalieji sportininkai taip pat turi atskiras grupes. Iš viso lankininkai buvo suskirstyti net į 15 skirtingų grupių, kur jie varžėsi su savo bendraamžiais šaudančiais tose pačiose rungtyse. Priklausomai nuo grupės, kurioje šaudo skyrėsi ir šaudymo atstumas – nuo 15 metrų iki Olimpinio atstumo – 70 metrų.

L.Vengelis ir R.BaranauskasNei vyriausiems, šaudantiems 70 metrų, nei jauniausiems, šaudantiems 15 metrų, šį kartą neteko skųstis, kad pataikyti trukdė vėjas (gana neįprasta aerodromo aikštei). Oras pasitaikė idealus – visą dieną švietė saulė, o vėjas buvo itin silpnas ir retas. Po visos ilgos ir varginančios dienos, iš trylikos alytiškių komandos narių, visi buvo įraudę nuo saulės bei pavargę, bet net 5 tapę Lietuvos čempionais ir net 10 pasipuošę įvairiais medaliais. Dar neseniai iš Baltarusijoje vykusių Baltijos jūros šalių jaunių žaidynių su medaliais grįžę ASRC-Žaliasis lankas auklėtiniai Kristina Abramaitytė ir Dominykas Jančiukas, nenuvylė ir šiame čempionate. Abu jie tapo Lietuvos čempionais olimpinių lankų jaunių merginų bei vaikinų grupėse, įveikdami visus savo varžovus. Prie jų taip pat prisijungė ir dar vienas ASRC-Žaliasis lankas auklėtinis Domantas Bražinskas, kuris tapo Lietuvos čempionu paprastųjų lankų jaunių grupėje. Nuo jų neatsiliko ir Žaliasis lankas – Alytupis komandą atstovaujantys neįgalieji Rolandas Baranauskas ir Edgaras Čiaplinskas, kurie tapo Lietuvos čempionais skriemulinių bei paprastųjų lankų neįgaliųjų grupėse. Medaliais taip pat pasipuošė ir dar penki alytiškiai – Nerijus Liugas (3 vieta), Paulina Ramanauskaitė (3 vieta), Aurimas Alesius (1 vieta), Linas Vengelis (2 vieta), Motiejus Glaveckas (3 vieta).

Lietuvos jaunimo ir neįgaliųjų čempionatas

Šios varžybos puikiai parodo būsimą bei augančią lankininkų pamainą, galimus olimpiečius ar parolimpiečius ateityje. Kasmet augantys alytiškių rezultatai ir gretos šiose varžybose nuteikia itin gerai ir žada perspektyvius ateities rezultatus.

Varžybų nuotraukos.

Varžybų rezultatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *