Neįprastas Lietuvos čempionas

Šį savaitgalį vykusiame Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate visa savaitgalį liejosi emocijos ir virė įnirtinga kova dėl Lietuvos čempionų titulų, tiek suaugusiųjų, tiek ir jaunių, jaunimo, jaunučių bei senjorų grupėse. Visame šiame šurmulyje dalyvavo ir alytiškiai “Žaliojo lanko” atstovai, visuomet rodantys aukščiausius rezultatus ir stebinantys medalių gausa. Nors medalių gausa nenuvylė ir šį kartą, jų iškovota net 16, įdomiausias varžybų momentas buvo alytiškio sukurtas istorinis įvykis. Ir ne, tai nėra vienas iš trijų alytiškių šiose varžybose  pagerintų rekordų.

Jeigu atsiverstumėte rezultatus, ten tikrai pamatytumėte daug “Žaliojo lanko” atstovų pirmose vietose, tačiau lyg ir nieko labai neįprasto nerastumėte. Paslaptį koks gi tai istorinis įvykis jums gali išduoti tik varžybų nuotraukos, o labiausiai – vienos iš konkurencingiausių grupių – skriemulinių lankų vyrų grupės, apdovanojimų nuotrauka. Tikrai taip, pirmojoje vietoje pirmą kartą Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatų istorijoje, Lietuvos čempionu tapo neįgaliojo rateliuose sėdintis sportininkas. Daug kartų straipsniuose esame rašę apie tai, kaip šaudymas iš lanko yra tinkamas visiems, nepriklausomai nuo jų fizinių savybių, prieš pradedant sportuoti ir šis pasiekimas yra puikiausias to įrodymas.

Šį istorinį įvykį sukūrė alytiškis Rolandas Baranauskas varžybose atstovaujanis klubą “Alytupis-Žaliasis lankas”. Jau ankstesnėse šio sezono varžybose Rolandas rode gana aukštus rezultatus ir yra užkopęs ant nugalėtojų pakylos, tačiau šis jo pasiekimas kolkas yra aukščiausias ir tikrai įsimins ilgam, kaip pirmas toks. Šiose varžybose jau kvalifikacijoje alytiškis parodė, kad yra nusitaikęs į aukščiausias vietas. Sušovęs 565 taškus įvykdė sporto meistro normatyvą ir užėmė antrąją vietą, nusileisdamas tik savo klubo treneriui Ugniui Timinskui sušovusiam 576 taškus. Pirmojoje atkrentamųjų varžybų dvikovoje alytiškis vos nepaslydo ir sušovė vos 137 taškus, tačiau šį kart to užteko, kad įveiktų savo pirmąjį varžovą surinkusį 136 taškus. Pusfnalyje Rolandas pasirodė jau gerokai geriau surinkdamas 141 tašką ir lengvai įveikdamas savo konkurentą surinkusį 135 taškus, taip patekdamas į finalą, kur jo jau laukė kvalifikacijos lyderis – Ugnius. Visa finalo dvikova vyko taškas į tašką iki pat paskutinės serijos kurią Rolandas laimėjo 29-28, kas ir lėmė jo pergalę vieno taško persvara 141-140. Įdėjęs daug sunkaus darbo į treniruotes ir pasiruošimą, Rolandas pagaliau gali didžiuotis ir pelnytai vadintis Lietuvos čempionu.

Puikiai šiose varžybose pasirodė ir ASRC-Žaliasis lankas jaunieji sportininkai iškovoję 6 iš 16 “Žaliojo lanko” medalių. Paulina Ramanauskaitė iškovojo bronzos medalį olimpinių lankų moterų grupėje bei tapo Lietuvos čempione olimpinių lankų merginų grupėje, Vitalija Balčiūnaitė užėmė trečiąją vietą olimpinių lankų merginų grupėje, Dominykas Jančiukas tapo Lietuvos čempionu, o Domantas Bražinskas iškovojo bronzos medalį olimpinių lankų jaunių grupėje, Motiejus Glaveckas – antroji vieta paprastųjų lankų jaunių grupėje. Bene didžiausias janujų sportininkų pasiekimas šiose varžybose – olimpinių lankų merginų komandos iškovotas aukso medalis bei pagerinti net du Lietuvos rekordai – olimpinių lankų moterų komandinių varžybų kvalifikacijos rekordas bei olimpinių lankų merginų komandinių varžybų kvalifikacijos rekordas.

Nuo jaunųjų sportininkų pasistengė neatsilikti ir kiti “Žaliojo lanko” atstovai – jaunųjų sportininkų trenerė Inga Timinskienė – Lietuvos čempionė skriemulinių lankų moterų grupėje, Algimantas Vileikis Lietuvos čempionas paprastųjų lankų senjorų grupėje bei pagerintas Lietuvos paprastųjų lankų senjorų kvalifikacijos rekordas, Arvydas Banys Lietuvos čempionas ilgųjų lankų senjorų grupėje bei sidabro medalis ilgųjų lankų vyrų grupėje, Stasys Svetlauskas bronzos medalis ilgųjų lankų vyrų grupėje, Linas Vengelis antroji vieta skriemulinių lankų neįgaliųjų grupėje.

Tiek daug įvairių medalių, rekordų, istorinių momentų, tačiau paklaustas „kas toliau?“ klubo vadovas Ugnius Timinskas atsakė paprastai –„Nors sezonas ir baigėsi, netoli jau kitas – vasaros sezonas. Toliau ieškosime naujų įvairaus amžiaus sportininkų, treniruosimės, tobulėsime ir puikiai leisime laiką, o kai ateis varžybų metas skinsime pergales vieną po kitos.“

Varžybų rezultatai.

Varžybų nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *