Lietuvos jaunimo šaudymo iš lanko čempionate – alytiškių medalių derlius

Kaune surengtame Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo ir senjorų šaudymo iš lanko čempionate puikiai pasirodė Alytaus sportininkai, iškovoję 10 medalių.

Jaunučių (iki 15 metų) amžiaus grupės merginų olimpinių lankų grupės Lietuvos čempione tapo Paulina Buinauskaitė („ASRC-Žaliasis lankas“). Ji pasiekė geriausią rezultatą kvalifikacijoje, pusfinalyje 6:0 nugalėjo Jogailę Pociūtę, o finale 6:4 įveikė Agnę Kuznecovą.

Jaunučių merginų paprastųjų lankų grupėje triumfavo Saulė Linkevičiūtė („Žaliasis lankas“). Ji pusfinalyje 6:0 nepaliko vilčių Ugnei Tamašauskaitei, o finale 6:2 pranoko Luką Mariją Virbickaitę. Bronza atiteko kitai „Žaliojo lanko“ atstovei Eladai Dimšaitei. Ji mažajame finale 7:1 įveikė U. Tamašauskaitę.

Jaunučių vaikinų varžybose iki finalo nukeliavo Matas Stelionis („Žaliasis lankas“). Lemiamoje akistatoje dėl aukso jis 5:6 nusileido Tajui Cikanavičiui.

Du „ASRC-Žaliojo lanko“ lankininkai tarpusavyje varžėsi dėl jaunių (iki 18 metų) vaikinų paprastųjų lankų varžybų aukso. Šioje akistatoje Vakaris Aleksandravičius 6:0 įrodė pranašumą prieš Eimutį Vaitkevičių.

Analogiškoje merginų rungtyje alytiškės tenkinosi sidabru ir bronza. Aistė Jakubauskaitė finalinėje kovoje po papildomo šūvio nusileido Emilijai Azaravičiūtei. Trečioji vieta atiteko Viktorijai Seiliūtei.

Jaunimo (iki 21 metų) vaikinų paprastųjų lankų grupėje triumfavo „ASRC-Žaliojo“ lanko atstovas Pijus Jaskelevičius, kuris finale 6:2 įveikė Dominyką Andrulį.

Jaunimo vaikinų olimpinių lankų grupėje varžovų neturėjo Dominykas Jančiukas („ASRC-Žaliasis lankas“). Kvalifikacijoje jis surinko 545 taškus.

Penktąją vietą čempionate užėmė Emilis Tamulionis („ASRC-Žaliasis lankas“, jauniai, olimpiniai lankai).

„Šį kartą rezultatai labai džiugina mus visus. Grįžtame namo su 4 čempionais, o iš viso – 10 medalių, kas yra puikus pasiekimas. Taip pat labai smagu pasidžiaugti, kad šiose varžybose prie mūsų klubo prisijungė ir mokyklų programos „Lankininkai mokyklose“ dalyviai, kurie nesitreniruoja reguliariai mūsų klube, o šaudo savo mokyklose. Iš dviejų vaikų, atstovavusių savo mokyklas šiose varžybose, vienas sugebėjo iškovoti čempiono vardą, o vienas vos per plauką netapo čempionu ir užėmė antrąją vietą. Tai – puikūs pasiekimai ir visos pagyros keliauja tiek jiems, tiek jų mokytojui Rimui Beruliui“, – sakė „Žaliojo lanko“ treneris ir vienas iš vadovų Ugnius Timinskas.

U. Timinskas pabrėžė, kad svarbiausi yra ne medaliai, o vaikų emocijos.

„Vis dėlto turbūt geriausias dalykas, kurį parsivežame iš šių varžybų, yra ne iškovoti medaliai, o vaikų akyse matomas pozityvumas bei noras tobulėti. Ateityje tikrai pamatysite šiuos vaikus dalyvaujančius ir skinančius medalius suaugusiųjų grupėse, o gal ir tarptautinėse varžybose“, – sakė jis.

Varžybų rezultatai.
Varžybų nuotraukos.