Lankininkams – netradicinės varžybos Alytuje

Naujose patalpose Alytuje lankininkus ugdantis „Žaliojo lanko“ klubas savaitgalį surengė netradicinio formato varžybas „Sausis‘22“.

Tai buvo pirmasis 2022 m. turnyras „Žaliojo lanko“ treniruočių salėje, padėsiantis lankininkams neprarasti varžybinių įgūdžių bei jaudulio. Likę trys numatomi vasario, kovo, balandžio mėnesiais.

Beveik 30 lankininkų varžėsi olimpinių, skriemulinių, paprastųjų ir ilgųjų lankų varžybose. Pirmoje dalyje vyko kvalifikacinės varžybos, kurių formatas buvo įprastas. Geriausius rezultatus olimpinių lankų grupėje pasiekė Paulina Ramanauskaitė (556 tšk.), Meda Večkytė (546 tšk.) ir Domantas Šuliokas (540 tšk.).

Skriemulinių lankų kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Inga Timinskienė (569 tšk.), paprastųjų – Nedas Mockevičius (506 tšk.), ilgųjų – Vitalijus Naumavičius (385 tšk.).

Nuo tradicijų buvo atsitraukta antroje varžybų dalyje. Turnyras buvo pavadintas dvikovų varžybomis, o tai reiškia, kad didelis dėmesys turėjo būti skirtas asmeninėms akistatoms. Jeigu įprastose varžybose sportininkai po kvalifikacijoje aiškinasi santykius atkrintamosiose varžybose, tai Alytuje antrajame etape lankininkai buvo suskirstyti į grupes ir jose buvo kovojama dėl apdovanojimų.

„Visų Lietuvoje organizuojamų lauko bei salės varžybų formatas beveik identiškas – toks, koks šaudomas daugelyje tarptautinių varžybų. Turbūt vienintelis išskirtinumas tas, kad kai kur vykdomos komandinės varžybos, kai kur ne. Mes norėjome lankininkams pasiūlyti kažką šiek tiek kitokio. Kurį laiką galvojome, ką galima būtų pakeisti, drastiškų pokyčių nesinorėjo, tačiau paįvairinti lankininkų gyvenimą atrodė reikalinga. Kad tai nebūtų vien mūsų sprendimas – apklausėme paskutinėse trejose varžybose Alytuje dalyvavusius lankininkus, apibendrinome rezultatus ir tiesiog įgyvendinome didžiosios dalies lankininkų pageidavimus“, – sakė viena varžybų organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo trenerė I. Timinskienė.

65 proc. apklaustųjų norėjo dvikovų varžybų, o dar 40 proc. pažymėjo, kad smagiau kovoti dėl unikalių prizų. Juos taip pat organizatoriai paruošė.

Olimpinių lankų sportininkai iš pradžių buvo suskirstyti dvi grupes. Pirmoje grupėje visas keturias dvikovas laimėjo Paulina Ramanauskaitė, o antrąją vietą po papildomo šūvių užėmė Regimantas Čiupaila. Antroje grupėje trys sportininkai pasiekė po tris pergales, o dėl papildomo šūvio į finalą prasibrovė Meda Večkytė ir Laima Kačonienė.

Finale vėl vyko atkaklios kovos. Trys dalyvės – P. Ramanauskaitė, M. Večkytė ir L. Kačonienė laimėjo po dvi dvikovas iš trijų ir viskas sprendėsi su papildomu šūviu. Į dešimtuką pataikiusi L. Kačonienė tapo nugalėtoja. Antrąją vietą užėmė P. Ramanauskaitė, trečiąją – M. Večkytė.

Skriemulinių lankų varžybose nugalėjo Tomas Liekis, kuris laimėjo penkias dvikovas iš šešių. Antras liko Giedrius Kavaliauskas, trečia – Jolita Antanaitytė-Garškienė.

Paprastųjų lankų varžybose nugalėjo Rimantas Šuliokas, ilgųjų – Vladimiras Mosinas. Jaunių paprastųjų lankų grupėje pirmas buvo Emilis Tamulionis.

„Įvykusių varžybų atsiliepimai tikrai teigiami, todėl greičiausiai tokį formatą išlaikysime ir kitose šio sezono varžybose, vyksiančiose mūsų salėje“, – sakė I. Timinskienė.