„Best Indoor“ šaudymo iš lanko varžybose – dramatiški finalai tarp lietuvių ir užsieniečių

Savaitgalį Alytaus arenoje įvyko didžiausios šiemet Lietuvoje tarptautinės uždarų patalpų šaudymo iš lanko varžybos „Best Indoor“. Šiose varžybose dalyvavo maksimalus šiam laikotarpiui lankininkų skaičius – 96. Lietuviams iššūkį metė lankininkai iš Lenkijos bei Latvijos.

Nepaisant to, kad kvalifikacijoje dominavo sportininkai iš Lenkijos, vyrų olimpinių lankų grupėje triumfavo lietuvis Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Jis kvalifikacijoje buvo trečias su 570 taškų. Geriau už jį šaudė lenkai Piotras Starzyckis (579 tšk.) bei Kacperas Sierakowskis (573 tšk.).

Būtent M. Šliauteris vienintelis iš lietuvių atkrintamosiose varžybose pasiekė pusfinalį. Ketvirtfinalyje savo pasirodymus baigė Darius Kiršys, Ramūnas Kašėta ir Dominykas Jančiukas. Pusfinalyje M. Šliauteris 7:3 įveikė K. Sierakowskį, o finale po atkaklios kovos 6:4 pranoko kvalifikacijos nugalėtoją P. Starzyckį.

„Finale šaudžiau gerai, bet kažkiek ir pasisekė. Kvalifikacijoje lenkai šaudė žymiai geriau ir jie Lietuvoje yra laimėję varžybas lauke. Laimėti tikrai buvo nelengva, nes lenkai yra aukšto lygio sportininkai, turi daugiau patirties, trenerius. Aš pats beveik visą laiką treniruojuosi vienas, išskyrus rinktinės stovyklas, – kalbėjo M. Šliauteris. – Žinoma, kokybiškos varžybos namuose pridėjo motyvacijos. Atsirado užsispyrimas, kad Lietuvoje turiu laimėti, bet tai sukėlė ir papildomą stresą. Visi palaikė ir norėjo, kad laimėčiau. Visgi man tas spaudimas nėra esminis dalykas. Tiesiog žinau, ką turiu padaryti ir kad reikia pataikyti.“

M. Šliauteris pasidžiaugė, kad „Best Indoor“ varžybos surengtos didelėje Alytaus arenoje.

„Visada maloniau šaudyti, kai yra daug vietos, o sportininkai nėra susispaudę. Įprastai daugelis treniruojamės nedideliuose kambariukuose, tai jausmas visai kitas. Varžybos tikrai neeilinės, organizatoriams duočiau 10 balų ir daugiau. Finalai buvo filmuojami, prizai puikūs. Tai Lietuvoje tikrai išskirtinis šaudymo iš lanko renginys“, – pabrėžė M. Šliauteris.

Mažajame finale lenkas K. Sierakowskis 7:3 įveikė tautietį Ludwiką Pietrusinskį.

Tuo tarpu moterų olimpinių lankų varžybose nugalėtojos taurę į viršų kėlė lenkė Zuzanna Baczyk. Ji nugalėjo ir kvalifikacijoje su 561 tašku.

Pusfinalyje lenkės žygio vos nesustabdė jaunoji lietuvė Meda Večkytė (LSK). Z. Baczyk šventė pergalę tik po papildomo šūvio 6:5. Iki finalo nukeliavo antrą rezultatą kvalifikacijoje pasiekusi Lietuvos atstovė Juliana Semionova (LSK, 544 tšk.).

Pusfinalyje J. Semionova 6:0 nugalėjo latvę Martą Runiškovą, o finale metė rimtą iššūkį Z. Baczyk, bet galiausiai turėjo pripažinti jos pranašumą 4:6.

„Dėl pandemijos turėjau ilgą – beveik 2 metų – pertrauką. Pradėjau treniruotis prieš porą mėnesių, todėl iš šių varžybų netikėjau kažkokių rezultatų. Tikslas buvo sudalyvauti. Dėl to sidabro medalis buvo netikėtas ir esu patenkinta savo pasirodymu. Ar apmaudu dėl finalo? Kažkiek, bet tik dėl paskutinio šūvio. Įtempdama lanką jau žinojau, kad darau klaidą, bet nusprendžiau šauti. Ir prašoviau tiesiogine ta žodžio prasme. Galėjo gautis įdomi kova su papildomu šūviu prieš stiprią priešininkę“, – pasakojo J. Semionova.

Lankininkė taip pat liko patenkinta Alytuje surengtų varžybų kokybe.

„Be abejo, tikrai labai kokybiškai surengtos varžybos – pradeda nuo suvenyrų ir baigiant sale. Tikrai smagu, kad turime tokio lygio varžybas Lietuvoje bei galimybę sudalyvauti alternatyviame šaudyme. Tokia išskirtinė galimybė suteikiama tik aukščiausio lygio varžybose“, – pridūrė J. Semionova.

Kita lietuvė M. Večkytė pasidabino bronzos medaliu – ji kovoje dėl trečiosios vietos 6:2 nugalėjo latvę M. Runiškovą.

Skriemulinių lankų varžybose triumfavo patyręs lietuvis Vladas Šigauskas (KSA). Jis finale 149:142 nugalėjo komandos draugą Žydrūną Karpavičių.

Fantastiškai varžybose pasirodė neįgalus lankininkas Rolandas Baranauskas („Alytupis-Žaliasis lankas“). Jis iškovojo bronzos medalį.

Atkaklios kovos vyko ir paprastųjų lankų varžybose,

Pusfinalyje Vladimiras Mosinas (LSK) po papildomo šūvio 6:5 nugalėjo kvalifikacijos laimėtoją Rimantą Šulioką (Kauno lankininkai), o Ernestas Vilkauskas (LSK) taip pat po papildomo šūvio 6:5 palaužė lenką Marciną Mileckį. Beje, papildomo šūvio metu lietuvis pataikė į 10-uką, o lenkas – į 9-uką.

Finale triumfavo E. Vilkauskas, kuris 6:0 įrodė pranašumą prieš V. Mosiną. Bronzą pelnė M. Mileckis, kuris mažajame finale 6:4 pranoko R. Šulioką.

V. Mosinas sėkmingai varžėsi ir ilgųjų lankų turnyre. Jis nukeliavo iki finale ir tik lemiamoje akistatoje 2:6 pralaimėjo čempionu tapusiam latviui Kristaps Novads. Kovoje dėl trečiosios vietos Tomas Pocius („Perkūno strėlė“) 6:4 nugalėjo komandos draugą Jurijų Gorbunovą.

Olimpinių lankų komandų varžybose triumfavo „Marymont“ (Lenkija) antroji komanda, finale nugalėjusi kolegas iš pirmosios ekipos. Trečiąją vietą užėmė iš moterų (Laima Kačonienė, J. Semionova ir M. Večkytė) sudaryta LSK komanda.

Skriemulinių lankų komandų varžybose nugalėjo KSA, antrąją vietą užėmė „Alytupis-Žaliasis lankas“, trečiąją – Utenos lankininkų klubas.

Paprastųjų lankų grupėje triumfavo „Baltic Barbow“, antra liko LSK, trečia – Klaipėdos lankininkų komandos. Ilgųjų lankų varžybose nugalėtoja tapo Latvijos rinktinė, antrąją poziciją užėmė „Perkūno strėlė“, trečiąją – „Ugninė strėlė“.

Varžybų nugalėtojams atiteko unikalūs, būtent šioms varžyboms pagaminti trofėjai bei piniginiai prizai. Šios varžybos yra įtrauktos į Tarptautinės šaudymo iš lanko federacijos („World Archery“) kalendorių.

„Best Indoor“ varžybos Alytuje surengtos aštuntą kartą. Jos vyksta nuo 2013 metų, tik praėjusiais metais renginys neįvyko dėl pandemijos.

„Mano nuomone, varžybos pavyko tikrai puikiai, nors ir turėjome keletą mažų nesklandumų. Žinoma, kaip organizatorė nuolat matau dalykus, kuriuos vis dar norėtųsi pagerinti, patobulinti, tačiau tai nekeičia fakto, kad „Best Indoor“ yra aukščiausio lygio varžybos tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse. Puikaus įvertinimo sulaukėme ir iš Lenkijos lankininkų“, – džiaugėsi viena iš varžybų organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo trenerė Inga Timinskienė.

Organizatoriai pasidžiaugė, kad didelis dalyvių skaičius jokių problemų nesukėlė, visi lankininkai buvo sąmoningi, sąžiningai laikėsi taikomų taisyklių.

Šių metų varžybose į Alytų atvyko daugiau nei 20 lankininkų iš užsienio. Tai smarkiai pagyvino turnyrą ir įnešė daugiau intrigos.

„Su užsieniečiais visuomet atsiranda papildomos intrigos, nes Lietuvoje bene visi lankininkai vienu kitus pažįsta. Tuo tarpu nematyti veidai, jų rodomo rezultatai įneša naujų vėjų, neįprastų situacijų ir tikrai įtemptų dvikovų. Šįkart tikrai smagu buvo stebėti daugelio grupių finalines varžybas, o didžiausią įspūdį paliko individualios olimpinių lankų vyrų ir moterų grupių dvikovos. Ir, žinoma, alytiškių kova skriemulinių lankų komandinėse“, – šypsojosi I. Timinskienė.

Varžybų rezultatai.
Varžybų nuotraukos.
Finalinių varžybų video.