Arčiausiai olimpinės svajonės Paryžiuje liko Inga Timinskienė

Pirmadienį Paryžiuje (Prancūzija) baigėsi pasaulinės Tokijo olimpinių žaidynių šaudymo iš lanko atrankos varžybos. Jose savo jėgas išbandė trys Lietuvos atstovai. Jiems nepavyko pateikti staigmenos ir mūsiškių Tokijuje, deja, neišvysime.

Moterų varžybose startavusi Inga Timinskienė kvalifikacijoje surinko 579 taškus ir užėmė 52-ąją vietą tarp 62 dalyvių. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate lietuvė 6:4 įveikė kirgizę Dianą Kanatbek, bet antrajame 2:6 nusileido 13-ą vietą kvalifikacijoje užėmusiai, o vėliau ir olimpinį kelialapį savo šaliai iškovojusiai graikei Evangeliai Psarrai.

„Savo pasirodymo vienareikšmiškai vertinti negaliu – kvalifikacijos rezultatas nedžiugina, nes žinau, kad tikrai galiu geriau, tačiau atsižvelgiant į dėl COVID-19 susiklosčiusią situaciją, tas rezultatas nėra toks blogas. Smagu, kad pavyko iškovoti pergalę nelengvoje dvikovoje su Kirgizijos lankininke. Gaila, kad to paties nepavyko pakartoti šaudant su graike, nors progų ji tikrai paliko. Graikė iškovojo kelialapį jau į šeštąsias savo olimpines žaidynes, todėl visada smagu šaudyti su tokiomis lankininkėmis”, – įspūdžiais dalinosi I. Timinskienė.

Vyrų kvalifikacijoje Dalius Mačernius (613 tšk.) buvo 77-as, o Vladas Šigauskas (603 tšk.) – 81-as tarp 94 lankininkų.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate D. Mačernius po atkaklios kovos 4:6 pralaimėjo suomiui Samuli Piippo (36 vieta atrankoje), o V. Šigauskas po dramatiško mūšio ir papildomo šūvio 5:6 nusileido portugalui Tiago Matosui (32).

„Žiūrint plačiai, norint pasipriešinti stipriems Europos ar pasaulio sportininkams, Lietuvos lankininkams trūksta tikrai nemažai dalykų. Dabartiniams lankininkams turbūt labiausiai stinga sistemingų treniruočių, sporto specialistų bei reguliarių išvykų į tarptautines aukšto lygio varžybas. Daugelis šių dalykų stipriai apriboti finansavimo. O norint, kad daugiau Lietuvos lankininkų taptų matomi tarptautinėje arenoje, didžiulį dėmesį reikėtų skirti sporto populiarinimui ir masiškumui. Mano manymu, teisingi žingsniai šaudymo iš lanko sporte jau yra daromi, tik norėtųsi, kad viskas vyktų greičiau“, – sakė I. Timinskienė.

Paryžiuje vyrų varžybose buvo išdalinti septyni olimpiniai kelialapiai, o moterų – penki.

Vyrų varžybose triumfavo Rusijos atstovas Galsanas Bazaržapovas. Jis finale 6:2 nugalėjo moldavą Daną Olaru. Beje, vos 33-ią rezultatą kvalifikacijoje užfiksavęs D. Olaru šešioliktfinalyje 7:3 eliminavo atrankos nugalėtoją olandą Jeffą Henckelsą.

Olimpinius kelialapius, be Rusijos ir Moldovos atstovų, Paryžiuje taip pat pelnė Suomijos, Vengrijos, Izraelio, Lenkijos ir Ukrainos lankininkai.

Moterų turnyre triumfavo rumunė Madalina Amaistroaie. Ji finale 6:4 įveikė lenkę Sylwia Zyzanską. Paskutiniais olimpiniais kelialapiais džiaugėsi Rumunijos, Lenkijos, Graikijos, Čekijos bei Mongolijos sportininkės.