Alytuje – neįgalaus lankininko pergalė prieš sveikuosius

Savaitgalį vykusiose šaudymo iš lanko varžybose „Alytaus miesto taurė“ buvo išdalinti septyni medalių komplektai. Savo meistriškumą pademonstravo Rolandas Baranauskas. Neįgalus lankininkas sugebėjo pranokti visus sveikus sportininkus ir tapo skriemulinių lankų varžybų nugalėtoju.

„Alytupio-Žaliojo lanko“ atstovas kvalifikacijoje surinko 556 taškus ir buvo ketvirtas. Ketvirtfinalyje R. Baranauskas 143:140 nugalėjo Astą Grigaravičienę, pusfinalyje 141:139 įveikė kvalifikacijos nugalėtoją Žydrūną Karpavičių, o finale šaudymo seriją su Algirdu Šaumanu baigė lygiosiomis 139:139, bet po papildomo šūvio džiaugėsi nugalėtojo taure.

„Žinoma, kad smagu nugalėti. Jau keletą metų sportuoju šaudymą iš lanko ir Lietuvoje visą laiką varžausi su sveikaisiais, todėl esu įpratęs. O sportuoju tam, kad laimėčiau. Pergalę Alytuje lėmė atsakingos treniruotės kiekvieną darbo dieną. Žinoma, kai yra papildomas šūvis, tai šiek tiek ir sėkmė padeda. Apskritai galiu šaudyti geriau. Pirmąja kvalifikacijos dalimi esu patenkintas, o antrąja buvau nusivylęs. Bet atkrintamosiomis varžybomis esu patenkintas“, – įspūdžiais dalinosi R. Baranauskas.

Šiais metais R. Baranauskas mėgins įgyvendinti savo paralimpinę svajonę. Jis birželį dalyvaus paralimpiniame atrankos turnyre Čekijoje ir sieks iškovoti kelialapį į šių metų Tokijo paralimpines žaidynes.

Sportininkas pasidžiaugė, kad sąlygos neįgaliems lankininkams sportuoti Alytuje yra puikios. Tiesa, žiemą nėra tinkamų patalpų šaudyti iš 50 m atstumo, todėl R. Baranauskas nekantriai laukia pavasario, kai galės sportuoti lauke ir ruoštis paralimpinei atrankai. Dėl tos pačios priežasties jis praleis Europos zonos paralimpinį turnyrą, kuris balandžio mėnesį vyks Italijoje.

Tuo tarpu olimpinių lankų varžybose Alytaus miesto taures iškovojo aukščiausią reitingą turėję lankininkai. Tarp moterų triumfavo „ASRC-Žaliojo lanko“ atstovė Kristina Abramaitytė, kuri finale 6:0 įveikė Medą Večkytę. Mažajame finale kita „ASRC-Žaliojo lanko“ atstovė Paulina Ramanauskaitė 7:3 pranoko bendraklubietę Gabiją Sergejevaitę.

Vyrų varžybose nugalėjo Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Jis finale 6:5 įveikė Adrianą Kovalevskį. Kovoje dėl trečiosios vietos Arvydas Bagarauskas 6:0 įveikė Dominyką Jančiuką („ASRC-Žaliasis lankas“).

Paprastųjų lankų varžybose pirmąją vietą užėmė Ernestas Vilkauskas, antrąją – Algimantas Vileikis („Žaliasis lankas“), trečiąją – Vladimiras Mosinas.

Ilgųjų ir tradicinių lankų grupėje nugalėjo Stasys Svetlauskas („Žaliasis lankas“), antras liko Vytas Karpavičius, trečias – Vitalijus Naumavičius.

Jaunių merginų paprastųjų lankų varžybose triumfavo Rugilė Tamulynaitė („ASRC-Žaliasis lankas“), o jaunių olimpinių lankų grupės finale Ema Nickutė („ASRC-Žaliasis lankas“) 2:6 pralaimėjo Evelinai Vizbaraitei.

Alytaus miesto taurės varžybose dalyvavo 42 lankininkai.