Alytuje – naujos galimybės lankininkams

Alytaus lankininkų klubas „Žaliasis lankas“ žengė svarbų žingsnį siekiant skatinti žmonių užimtumą bei ugdant sportininkus. Neseniai klubas persikėlė į naujas patalpas ir praktiškai nuo nulio įsirengė naują treniruočių bazę, kuria bus galima naudotis ištisus metus.

Pramonės gatvėje esančio pastato trečiajame aukšte įrengtoje salėje reikėjo įdėti nemažai darbo, bet „Žaliojo lanko“ vadovai bei šaudymo iš lanko entuziastai Inga ir Ugnius Timinskai negailėdami nei laiko, nei resursų, įgyvendino savo tikslą, o savaitgalį naujoje bazėje jau surengė ir pirmąsias varžybas.

„Žinojome, kad tiek klubo augimui, tiek sporto vystymui būtina didesnė, modernesnė, reprezentatyvesnė salė. Tačiau ir nemažai reikalavimų patalpų dydžiui ir ribotas biudžetas naujų patalpų paiešką tikrai labai užtęsė. Galų gale, gavę šiek tiek papildomo finansavimo iš Alytaus miesto savivaldybės, pasiryžome žengti šį klubui reikalingą žingsnį ir išsirinkę tinkamas patalpas, pradėjome jas įsirenginėti.

Pats įsirengimo procesas taip pat nebuvo labai trumpas. Padedant keletui ištikimų klubo narių, daugelį darbų darėme patys – ir sienas griovėme, ir statybines atliekas nešėme, tinkavome, dažėme, atlikome daugybę kitų darbų, kad sukurtume dabartinį salės vaizdą. Tačiau gautas rezultatas tikrai džiugina. Jau dabar mūsų klubo lankininkai gali treniruotis gerokai lankstesniu grafiku, naudotis salėje įrengtomis moderniomis treniruočių technologijomis, o šviesi, jauki erdvė didina norą salėje praleisti žymiai daugiau laiko“, – džiaugėsi I. Timinskienė.

Pirmosiose varžybose „Spalis 2021“ dalyvių skaičius nebuvo didelis, tačiau gerų emocijų netrūko. Dar daugiau spalvų įnešė du pasiekti Lietuvos rekordai.

„Džiugu, kad jau pirmose varžybose mūsų salėje užfiksuoti ir du nauji Lietuvos rekordai. Net 11 metų išsilaikiusį rekordą olimpinių lankų merginų grupėje pagerino vilnietė Meda Večkytė, o naują rekordą olimpinių lankų jaunučių grupėje užfiksavo alytiškis Vakaris Aleksandravičius. Panašu, kad nauja sale džiaugsimės ne tik patys, tačiau geras emocijas ji kels ir į varžybas atvykstantiems lankininkams“, – pabrėžė I. Timinskienė.

Pasak lankininkės ir trenerės, naujos patalpos klubu suteikia galimybę žengti didelį žingsnį pirmyn, dar labiau augti ir tobulėti. Nauja salė gali tapti mėgstama ir lankoma daugybės įvairių žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, taip pat – išsikeltų tikslų.

„Šiuo metu salėje turime atskiras erdves, todėl vienu metu gali vykti tiek aukšto meistriškumo treniruotės, tiek rekreacinės, pažintinės, pramoginės šaudymo iš lanko veiklos. Labai smagu, kad jau dabar turime ir iš kitų miestų atvykstančių lankininkų, kurie nori pasitreniruoti, pasikonsultuoti ar tiesiog smagiai praleisti laiką jiems neįprastoje erdvėje“, – sakė I. Timinskienė.

„Žaliasis lankas“, siekdamas pritraukti naujų žmonių, jau pradėjo įvairias reklamos kampanijas, taip pat planuojamos kitos viešinimo priemonės. Neužilgo startuos ir reguliarios atvirų durų dienos.

„Tikimės, kad tokiu būdu daugiau žmonių turės galimybę artimiau susipažinti su šaudymu iš lanko“, – vylėsi I. Timinskienė.

Varžybų rezultatai.
Varžybų nuotraukos.