2020-aisiais Alytaus lankininkai iškovojo 57 medalius

2020 – tieji turėję būti olimpiniai metai netikėtai kardinaliai pasikeitė ir apvertė aukštyn kojom daugelio sportininkų planus. Ne išimtis ir šaudymo iš lanko sportas – atšauktos svarbiausios varžybos, nutrauktos treniruotės, sugriauti pasiruošimo planai, atsiradusi didžiulė nežinia.
Alytaus lankininkų klubas „Žaliasis lankas“ 2020 – aisiais taip pat susidurė su netikėtais iššūkiais – daugybė planuotų veiklų sustabdytos, atšauktos, perkeltos. Džiugina tai, kad dalis veiklų visdėlto įvyko, o motyvacija tobulėti niekur nedingo.

Varžybos ir treniruotės

Per metus klubo „Žaliasis lankas“ nariai sudalyvavo 11 varžybų ir jose iškovojo net 57 medalius.
Itin sėkmingas alytiškiams buvo šių metų Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame net 8 grupėse buvo iškovoti šalies čempionų vardai, pagerintas vienas Lietuvos rekordas.

Alytuje 2020 – aisiais buvo suorganizuotos 3 šaudymo iš lanko varžybos – 1 dar prieš pirmojo karantino paskelbimą, kitos 2 iškart po jo. Nors varžybose dalyvių skaičius buvo mažas dėl visdar neaiškios situacijos su Covid-19, lankininkai džiaugėsi suteikta galimybe ir vėl susitikti bei pasivaržyti.

Karantino metu, siekiant palaikyti lankininkų aktyvumą ir motyvaciją savarankiškai treniruotis „Žaliasis lankas“ suorganizavo pirmąsias nuotolines šaudymo iš lanko varžybas, kurios pritraukė lankininkus iš 9 skirtingų šalių.
Vienas didžiausių praradimų 2020 – aisiais neįvykusios tarptautinės „Best Indoor“ šaudymo iš lanko varžybos. Daugybės Lietuvos ir užsienio valstybių lankininkų puikiai vertinamas renginys dėl sparčiai prastėjančios situacijos su Covid-19 turėjo būti atšauktas.
Treniruočių procesas praėjusiais metais taip pat kito – kėlėsi į asmenines bei virtualias erdves. Klube vykdomos veiklos dėl galiojančių draudimų kurį laiką buvo sustabdytos, tačiau net ir tuo metu lankininkai, norėdami ir toliau sportuoti įsirengė savo asmenines treniruočių erdves namuose, sodybose ir pan. bei tęsė treniruočių procesą.

Klubo veiklos

Prisidėdamas prie šaudymo iš lanko plėtros Alytaus regione „Žaliasis lankas“ kartu su Lietuvos lankininkų federacija programą „Lankininkai mokyklose“ įtraukė į dar 5 bendrojo lavinimo mokyklas. 2016 metais Alytuje startavusi programa jau sėkmingai veikė Likiškėlių progimnazijoje, todėl nuspręsta ją plėtoti ir toliau. Programos tikslas – į fizinio aktyvumo veiklas įtraukti kuo daugiau moksleivių, suteikiant jiems galimybę išbandyti neįprastas sporto šakas jų mokyklose.

2020 – aisiais „Žaliasis lankas“ žengė dar vieną didelį žingsnį pirmyn, siekdamas gerinti klubo treniruočių sąlygas žiemos sezonu. Antroje metų pusėje buvo rastos bei įrengtos šaudymo iš lanko sportui tinkamos patalpos. Jose situacijai šalyje pagerėjus bus galima vykdyti tiek kokybiškas treniruotes, tiek nedideles varžybas.
Besibaigiant metams Alytaus lankininkų klubas „Žaliasis lankas“ sulaukė dar vieno didelio įvertinimo. Lietuvos sporto federacijų sąjungos organizuojamuose Sporto vadybos apdovanojimuose „Žaliasis lankas“ pateko į Metų sporto klubo nominacijos geriausiųjų trejetuką.

2021 – aisiais Alytaus lankininkų klubas „Žaliasis lankas“ planuoja ir toliau vykdyti įprastas veiklas, plėtoti šaudymo iš lanko sportą, įgyvendinti naujas idėjas.

Alytaus lankininkų klubo „Žaliasis lankas“ vykdomos veiklos dalinai finansuojamos Alytaus miesto savivaldybės lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *