Alytaus lankininkai Lietuvos čempionate iškovojo net 13 medalių

Utenoje vykusiame Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate dominavo Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovai, iškovoję net 13 medalių.

Moterų olimpinių lankų grupėje „Žaliojo lanko“ atstovės „okupavo“ visą prizininkių pakylą. Čempione tapo Europos žaidynėse birželio mėnesį dalyvavusi Inga Timinskienė. Ji finale 6:2 nugalėjo to paties klubo narę Pauliną Ramanauskaitę, kuri Lietuvos vicečempione tapo antrus metus iš eilės. Bronzos medalį iškovojo kita perspektyvi „Žaliojo lanko“ lankininkė Kristina Abramaitytė (ASRC). Ji mažajame finale 6:2 įveikė Lailą Kuzmienę. K. Abramaitytė, P. Ramanauskaitė ir I. Timinskienė iškovojo aukso medalius olimpinių lankų moterų komandų varžybose. P. Ramanauskaitė su dar vienu „Žaliojo lanko“ talentu Dominyku Jančiuku (ASRC) nugalėjo ir olimpinių lankų mišrių porų varžybose. Čia sidabrą iškovojo I. Timinskienė su Ugniumi Timinsku.

„Važiuojant į varžybas visada tikiuosi laimėti. Namo parsivežti norisi ne tik prizinę vietą, bet ir patirties, kuri su kiekvienomis varžybomis vis auga. Todėl šįkart ypač džiaugiuosi pasiektais rezultatais, smagu matyti, kaip su kiekvienu startu jie auga, nors ir po kelis taškus“, – teigė P. Ramanauskaitė.

Jaunimo varžybose taip pat gerai pasirodė alytiškiai. Merginų olimpinių lankų grupėje triumfavo P. Ramanauskaitė. Jaunių mišrių porų čempionatą laimėjo Gabija Sergejevaitė bei D. Jančiukas. Jaunimo merginų sidabro medalis atiteko K. Abramaitytei, o tarp jaunių bronzos medaliais asmeninėse varžybose pasidabino D. Jančiukas bei G. Sergejevaitė. D. Jančiukas sėkmingai pasirodė ir vyrų olimpinių lankų varžybose, kuriose liko per žingsnį nuo medalio. Antrajame atkrintamųjų varžybų rate jis 6:2 eliminavo praėjusių metų Lietuvos čempioną Adrianą Kovalevskį. Vėliau alytiškis 7:1 įveikė Vidmantą Vaičekauskį ir tik pusfinalyje 3:7 nusileido gerokai labiau patyrusiam Vladui Šigauskui. Mažajame finale D. Jančiukas po atkaklios kovos 4:6 pralaimėjo Modestui Šliauteriui.

„Savo pasirodymą Lietuvos čempionate vertinu gerai, nes pirmąją dieną pasiekiau tikrai daugiau nei tikėjausi. Medalių iš tiesų buvo daugiau nei tikėtasi, bet deja, nepavyko tapti suaugusiųjų Lietuvos čempionu. Jeigu įdėsiu daugiau darbo, tai, manau, kad šio sezono pabaigoje jau galėsiu grumtis su geriausiais Lietuvos lankininkais“, – kalbėjo D. Jančiukas.

Dar du medalius „Žaliojo lanko“ atstovės pelnė paprastų lankų varžybose. Jaunučių grupėje čempione tapo Viktorija Seiliūtė, o jaunių varžybose sidabru tenkinosi Ema Nickutė.

Trys „Žaliojo lanko“ klubo atstovai – P. Ramanauskaitė, K. Abramaitytė ir D. Jančiukas rugpjūčio 19-25 dienomis dalyvaus pasaulio jaunimo ir jaunių čempionate Ispanijoje.

„Prieš vykstant į pasaulio jaunimo čempionatą stengsiuosi kaip įmanoma labiau susidoroti su jauduliu, kuris atsiranda kiekvienų varžybų metu ir trukdo pasiekti dar aukštesnių rezultatų. Varžybose dažniausiai didžiausia konkurentė esu pati sau, todėl jeigu pavyks susitvarkyti su jauduliu, tikiu, kad čempionate galiu pasirodyti neblogai“, – pridūrė P. Ramanauskaitė.

Varžybų rezultatai.
Varžybų nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *