Šaudymo iš lanko varžybos Alytuje nepaliko abejingų

Best in Lithuania prizaiAlytaus aerodrome savaitgalį praūžusios šaudymo iš lanko varžybos „Best in Lithuania” pasižymėjo ne tik atkaklia kova visų lankų grupėse, bet ir puikia atmosfera.

Didžiausiose Lietuvoje vyksiančiose šaudymo iš lanko varžybose savo jėgas išbandė daugiau nei 60 sportininkų iš Lietuvos, Baltarusijos ir Latvijos.

Olimpinių lankų grupėje tris aukso medalius iškovojo Antanas Barkauskas. Jis asmeninių varžybų finale 6:0 nugalėjo geriausiai tarp moterų pasirodžiusią Saulę Rimkevičiūtę. Mažajame finale baltarusis Igoris Gulevskis 6:4 įveikė Aurimą Alesių. Komandinėse varžybose A. Barkauskas triumfavo su Gerda Pociūnaite ir Simonu Draukšu, o mišrių porų varžybose – su G. Pociūnaite.

Skriemulinių lankų varžybose dominavo svečiai iš Baltarusijos. Jie išsidalino pirmąsias penkias vietas. Finale Andrejus Garbačykas 134:132 įveikė Viktorą Poimanavą, o kovoje dėl bronzos Maksimas Banas 143:140 pranoko Tatjaną Počapinskają.

Geriausiai tarp moterų pasirodžiusi T. Počapinskaja į „Best in Lithuania” varžybas atvyko trečius metus iš eilės. Ji džiaugėsi, kad varžybos yra aukšto lygio, o dalyvių visuomet laukia malonios staigmenos.

„Mums labai patinka „Best in Lithuania” varžybos. Organizatorių ir rėmėjų dėka, jos visada vyksta aukštu lygiu. Alytus taip pat labai patinka – tai jaukus ir labai žalias miestas. Atmosfera tiesiog puiki – visi labai draugiški, o organizatoriai mus visada nustebina maloniomis staigmenomis. 2014 metais galėjome stebėti aviacijos šventę, 2015 metais aplankėme Tarzanijos nuotykių parką, o šiemet turėjome galimybę paragauti skanios lietuviškos sriubos. Smagu, kad anksti savo dvikovas pralaimėjusiems sportininkams buvo suorganizuoti papildomi turnyrai. Manau, kad kiekvienas lankininkas iš čia išsivežė geriausius įspūdžius”, – mintimis dalinosi T. Počapinskaja, pažadėjusi į Alytų atvykti ir kitais metais.

Komandinėse varžybose Baltarusijos atstovai pasidabino aukso ir sidabro medaliais, o bronza atiteko lietuviams Rimvydui Lipnickui, Algirdui Strazdui ir Gintarui Sakalauskui. Mišrių porų turnyre nugalėjo baltarusiai Jektarina Pustochod bei V. Poimanavas.

Daugiausiai dalyvių – 23 – sutraukusioje paprastųjų lankų grupėje nugalėtoja tapo Lietuvos atstovė Margarita Butiakova. Ji atkrintamosiose varžybose įveikė keturis vyrus. Pusfinalyje M. Butiakova 6:0 nugalėjo favoritu laikytą Mindaugą Junevičių, o finale 6:4 įrodė pranašumą prieš Liną Široną. Mažajame finale M. Junevičius 6:0 įveikė Algimantą Vileikį.

„Nesitikėjau laimėti pusfinalio dvikovos, nes mano priešininkas tikrai labai gerai šaudo. Man pasisekė jį nugalėti. Finale jau buvau labiau užtikrinta pergale, nors laimėjau tik per plauką, – kalbėjo M. Butiakova. – Šios varžybos yra vienos iš didžiausių vasaros sezono metu. Atmosfera buvo labai smagi”.

Komandų turnyre triumfavo M. Junevičiaus, Vladimiro Mosino ir Arūno Gurevičiaus trio, o mišrių dvejetų grupėje stipriausiais tapo M. Junevičius ir Sandrina Mocartaitė.

Ilgųjų ir istorinių lankų varžybose pirmąją vietą užėmė Arvydas Banys, antrąją – Egidijus Sekorskas, trečiąją – baltarusis Igoris Jacukas. Komandiniame turnyre nugalėtais tapo Stasys Svetlauskas, Aida Grigienė ir Egidijus Sekorskas, o mišrių dvejetų varžybose pirmąja vieta džiaugėsi S. Svetlauskas bei Ramunė Stagniūnienė.

Alytuje savo jėgas išbandė ir neįgalieji lankininkai, kurie sugebėjo pasipriešinti sveikiesiems ir iškovoti keletą medalių. Paprastųjų lankų grupės komandų varžybose sidabro apdovanojimus pelnė neįgalūs sportininkai Rolandas Baranauskas ir Edgaras Čiaplinskas.

Varžybų atidaryme dalyvavo Alytaus vicemerė Valė Gibienė, o apdovanojimų ceremonijos metu prizus lankininkams įteikė Alytaus meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis ir kalvis Andrius Liaukus.

Varžybas organizuojančio Alytaus lankininkų klubo „Žaliasis lankas” direktorius Ugnius Timinskas džiaugėsi augančiu šios sporto šakos populiarumu.

„Renginys praėjo geriau nei tikėjomės. Visi žmonės patenkinti kaip niekad. Turbūt pirmą kartą Lietuvoje vykstančiose šaudymo iš lanko varžybose susirinko tiek daug žiūrovų. Kai kurios šeimos atvažiavo iš kitų miestų, kad galėtų gyvai pamatyti šias varžybas”, – džiaugėsi U. Timinskas.

Į pasaulio šaudymo iš lanko kalendorių įtrauktos „Best in Lithuania” varžybos surengtos ketvirtus metus iš eilės. Individualių rungčių nugalėtojams atiteko unikalūs kalvio Andriaus Liaukaus rankų darbo trofėjai. Varžybų dalyviai taip pat apdovanoti „Altreklamos”, „Tarzanijos” įsteigtais prizais. „Šventė jums” dalyvius vaišino lietuviška sriuba.